Krusis

Kdo chce mít domov, ten si obvykle musí koupit svoji nemovitost. Protože ne každému je přáno, aby ji od někoho získal. A k tomu je třeba moře peněz.

Na dovolenou do Maďarska? Proč ne. Budete překvapeni.

Horká voda

O Maďarsku jako destinaci vhodné k dovolené se příliš nemluví. Možná si představíte pouze termální lázně plné seniorů. Ale nemusíte se bát. Termální lázně v Maďarsku nabízí i spoustu atrakcí pro rodiny s dětmi. Když nevyrazíte vyloženě do vyhlášeného Mederu, kde snad byl už každý český důchodce, budete určitě mile překvapeni. Tobogány a jiné atrakce zabaví vás i vaše děti na celý den. Termálním lázním můžete věnovat buď deštivý den, nebo den odpočinku po náročném výletě například do hlavního města Budapešti za památkami.

Sladká voda v moři

Moře uprostřed pevniny. Výhodou je, že vám plavky nezničí slaná voda a dosáhnete na dno klidně dvě stě metrů od břehu. Taková pěkná procházka v Balatonu. Pláže v kempech bývají travnaté, nebudete mít tedy písek úplně všude.

balaton

Balaton je písčitý a vstup je pozvolný, ideální je pro rodiny s malými dětmi. Teplota vody bývá velmi příznivá, protože průměrná hloubka se pohybuje mezi dvěma až třemi metry, voda se tedy stačí perfektně prohřát. Kempy jsou podobné těm přímořským, služby jsou na výborné úrovni. Maďaři jsou zvyklí na české turisty, mnozí umí i pár českých slov, ale v pohodě se domluvíte anglicky či německy. A pokud neumíte tak ani tak, nevadí. Rukama a nohama to také zvládnete hravě.

Ochutnejte Maďarsko

Pokud navštívíte tuto zemi, určitě ochutnejte jejich guláš. Věřte, že s tím naším se opravdu nedá srovnat. Ceny v Maďarsku jsou srovnatelné s našimi, jedinou dražší záležitostí jsou uzeniny, které jsou ale opravdu výborné a stojí za to je vyzkoušet. Klobásy nemají konkurenci a i obyčejné salámy jsou výborně dochucené.

maďarské_jídlo

Další dobrotou jsou zákusky. Navštivte některou z mnoha cukráren, které najdete v každém městečku. Bývají tam obzvláště odpoledne poměrně fronty, čím větší, tím lepší zákusky cukrárna nabízí. Nezapomeňte si jako suvenýr přivézt maďarské koření. A pokud byste zapomněli, podívejte se na internetu v Čechách, kde koupit maďarskou papriku, abyste si mohli chutě Maďarska připomenout i doma.