Už máme bazén

Nejlepší období pro mě je léto. A léto nejvíce miluji, už jenom kvůli tomu, že mohu nosit své vysněné šaty a sukně. Ano, šaty a sukně se dají nosit celoročně, jenomže já nemám auto, musím jezdit autobusem, takže stát někde v sukni na a zastávce v mrazu není zrovna ideální. Navíc léto má opravdu mnoho výhod. Tak třeba například to, že si mohu jezdit na svém oblíbeném kole. Ani nevíte, jak moc mám ráda jízdu na kole. A taky jsem ráda, že vždycky přes léto shodím nějaká ta kila, díky právě sportu, protože koho by bavilo sedět doma, když by svítilo sluníčko? A co je největší plus na léto, také to, že konečně můžeme mít bazén.

Velký bazén je úžasný.

Ukažte mi dítě, které by nechtělo vlastní bazén! Dva roky mi rodiče slibovali, že budeme mít bazén. Ještě stále bydlím s rodiči, protože ještě studuji střední školu. Nicméně ale rodiče mi stále nechtěli pořídit nějaký bazén. A já jsem jim řekla, proč bychom nemohli mít bazén, když nejezdíme ani nikam na dovolené k moři. A když to tak vezmu, tak mít na zahradě oválný bazén je vlastně levnější než jet na dovolenou. A já jsem chtěla právě takový bazén, aby byl oválný. Protože oválný bazén je takový, že na oko působí více esteticky. A taky jsem na internetu našla, že oválné bazény vyjdou levněji, navíc je to taky tak praktičtější.

Na léto je bazén ideální.

Do oválného bazénu se prý lépe leze. A nakonec tedy mi rodiče udělali radost, že mi oválný bazén pořídili. Takže nakonec jsem byla ráda, že mí rodiče se rozhodli, že nakonec oválný bazén pořídí. Jenom jsme se ještě nedohodli, jestli bude v podzemí anebo nadzemní. Dohodli jsme se nakonec, že bazén bude nadzemní, abychom se s tím nemuseli moc nadřít. Mně to vůbec nevadí, já jsem hlavně ráda, že máme na zahradě konečně bazén a příští rok už se v něm budu moct koupat. Letos si půjdu v zimě na krytý bazén a od jara se zkusím otužovat v domácím oválném bazénu.

Betonový plot versus cihlová zeď

Kdokoli se rozhodne stavět oplocení v podobě neprůhledného zdiva, má možnost stavět klasickým způsobem, jak tomu bylo dříve, anebo využije moderní technologie betonových plotů z armovaných odlitků. Jestliže oba způsoby navzájem porovnáme, vyjdou nám zajímavé výsledky:

betonový plot

Základy – výstavba zídky z cihel či tvárnic vyžaduje bezpodmínečně pevné základy. A to koncipované tak, že budou vyhloubeny a zabetonovány po celé délce zdiva a budou dostatečně hluboké. Konkrétně to znamená, že např. pro cihlovou zídku vysokou půl druhého metru, potřebujete vyhloubit do země základovou rýhu hlubokou minimálně 80 cm, širokou na šířku cihly, případně zpevněnou ocelovými sloupky v určitých rozestupech. Jde tedy o to, že hloubení základů značně prodraží a prodlouží výstavbu zdi z cihel a řádově se jedná o několik týdnů intenzivní pracovní činnosti.

cihlová zeď

U betonových plotů z prefabrikátů je to mnohem jednodušší. Tam se hloubí základy pouze pro svislé sloupky ve dvoumetrových rozestupech, do hloubky 80 cm, což zkracuje délku pracovního procesu mnohonásobně. Betonový plot tak postavíte nikoli v řádu týdnů, ale za několik dnů.

Vzhled – cihlovou zeď musíte omítnout anebo ji něčím obložit, pokud vysloveně netrváte na stavbě ve stylu anglických hrabství. Povrchová úprava cihlové zdi je pak velmi finančně nákladná. V praxi se to většinou řeší popínavými rostlinami nebo živým plotem. U betonových plotů je již povrchová úprava zajištěna, jednotlivé díly se vyrábí s různými reliéfy a v pestrých barvách a mnohá řešení jsou sama o sobě ozdobná, aniž by to vyžadovalo jakoukoli povrchovou úpravu. Betonový plot v Brně lze také dobře kombinovat s dřevěným masivem v podobě vodorovných latí, pokládaných přes sebe v určitém úhlu. V praxi se na některých místech setkáváme i se střídáním jednotlivých polí ve dvou barvách ve stylu šachovnice, což může vyvolat zajímavý vizuální efekt.

Co takhle mech?

Je známo, že je člověk nedílnou součástí přírody. Z této vzešel a nebýt jí, nebyl by tu, bez přírody bychom my lidé nemohli vůbec existovat. A nejen že jsme na ní existenčně závislí, ale potřebujeme ji i k tomu, aby nám dodávala chuť do života, a to nejen tehdy, když nám není právě nejlépe.
Když jsme my lidé obklopeni přírodou, cítíme se vesměs skvěle, daleko lépe než v jiném, nepřirozeném prostředí. Oč jenom bychom se cítili lépe třeba v lese na houbách nebo v létě u vody než na stroze vybaveném pracovišti, že?

mechový porost

A tak do přírody nejednou míříme, kdykoliv máme tu možnost. A protože se nám této možnosti nedostává automaticky, protože nám může být matka příroda nejednou jen krajně obtížně dosažitelná, pořizujeme si aspoň její kousek i k sobě domů, na pracoviště nebo kamkoliv jinam, kde se zdržujeme. Aspoň minimum spojení s touto abychom měli.
Z přírodních materiálů si pak domů nebo kamkoliv jinam můžeme pořídit ledacos. Klidně i takový jen zdánlivě banální preparovaný mech. Není na tom nic složitého, protože je tento snadno k dostání, a pokud si ho nepřineseme odněkud z lesa, ale koupíme si ho stabilizovaný a preparovaný, vydrží nám tento celá léta, a to aniž bychom se o něj museli jakkoliv starat. Takovýto mech si totiž zachovává svůj přirozený vzhled, nemusíme ho zalévat, hnojit ani zastřihávat. Je prostě bezúdržbový, a to je pochopitelně jeho plus.

rosa v mechu

Obvykle jsou sice takové stabilizované a preparované mechy používány floristy jako materiál určený k výrobě mechových obrazů, živých stěn nebo coby součást suchých vazeb, ale kreativitě se pochopitelně meze nekladou.
A proč byste si takový různobarevný mech islandského původu nemohli sehnat a udělat si s jeho pomocí své prostředí zajímavějším a útulnějším, že? Prostě se takové mechy koupí, použijí, a když je pak jejich životnost u konce, jsou díky své rozložitelnosti šetrné i k přírodě. Bez níž bychom my lidé nemohli být.

Štěnice parazitují na zvířatech i lidech

Štěnice je nepříjemný parazit, protože pije zvířecí i lidskou krev. Musíme zabránit hlavně jejich množení, takže co nejrychleji kontaktujte deratizátora.

Štěnice parazitují na zvířatech i lidech

Rychle množení

Dříve se štěnice objevovali hlavně v lidských obydlích, když nebyli moc dobře uklizená, takže to byla známka toho, že třeba domácnost není moc udržovaná. Bohužel parazit se přizpůsobuje a ke stále více a více odolný, takže i když poctivě uklízíme, tak se nám může dostat domů a zde škodit. Často je to prostřednictvím domácího mazlíčka, přičemž štěnice se u nás doma začne rychle množit, přičemž jedna samička za pouhý den náklade zhruba pět vajíček.

parazit ploštice

Vzhledem k tomu, že se živý k lidskou krví, tak je pravděpodobné, že za krátký časový úsek na sobě začneme pozorovat kousance, které nepříjemně svědí. A proto při výskytu štěnic v domácnosti je zapotřebí co nejdříve jednat. Pokud si nejste výskytem jisti, tak prodávají různé lepící pásky na tento druh parazita. Když se na ně chytí, tak my máme jeho výskyt jasně potvrzený. Vzhledem k odolnosti této ploštice mnohdy babské rady moc nepomáhají a může to být pro nás jen ztráta času.

Účinná deratizace

Mnohem účinnější jsou speciální postřiky, které se používají na rizikových místech a tam, kde se parazit shromažďuje, přičemž neměli bychom rozhodně vynechat podlahy, aby se po nich nepřesouval. Vždy je nutné přečíst si návod k požívání, abychom třeba postřik správně namíchali a dočkali jsme se požadované účinnosti. Po určité době, jenž se mnohdy pohybuje v řádu týdnů je nutné postup opravovat. Jak se zbavit štěnic? I když už jsme si částečně na tuto otázku odpověděli, tak nejúspěšnějším řešením je pozvat si do nemovitosti deratizátora. Ten se touto práci živý a rozumí jí, takže například ví jak a jaký prostředek má použít.

štěnice na zádech

Takový cl člověk má navíc dobrý přístup k látkám pro hubení všech možných škůdců. Deratizace něco stojí, ovšem když vezmeme v úvahu, že nás zbaví zákeřných štěnic, tak je tato částka opravdu zanedbatelná. Jestliže Vás trápí problém se škůdci a parazity, tak stačí zavolat na telefonní číslo společnosti.

Jak obchodovat na burze?

Jak vlastně obchodovat na burze? Vždyť to přeci není vůbec nic těžkého! Levně koupit, draze prodat a je to. Tak proč kolem toho všichni dělají takovou vědu? Podobné myšlenky se honí hlavou téměř každému z nás, tedy jen do chvíle, než se skutečně rozhodne investovat. Je zapotřebí si uvědomit, že nemá smysl vstupovat na velké světové burzy s pár drobnými, zde se totiž točí miliony. Pojďme přeci jenom z nebeského obláčku sestoupit na zem, i u nás máme burzy. Lépe řečeno dvě, jedná se o Pražskou burzu a burzu RM-SYSTÉM, kde se obchoduje s cennými papíry.

muž na počítači

České burzy nejsou pro řadu lidí příliš atraktivní a tak dříve nebo později zamíří na ty světové, které však již vyžadují jistou dávku zkušeností. Zde se uplatní tzv. technika COT, která představuje nejvyšší profesionalitu při obchodování. Technika COT se skládá mimo jiné i z COT reportu, COT indexu nebo poptávky.

burzovní kurzy

I obchodování na českých burzách, ale může stát obchodníka více, než je schopen si připustit. Je proto dobré si obchodování nejdříve vyzkoušet nanečisto. Existuje celá řada školení a kurzů, které je možné se zúčastnit a osvojit si základní praktikování obchodu s akciemi. Burzovní trh je ale nestálý, jen málokdo dokáže umět dostatečně předvídat a nespojit emoce s obchodováním. Dobře odhadnout, jak bude vypadat graf růstu jednotlivých akcií, vychází z analýzy a zkušeností, které je zapotřebí pravidelně sledovat.

Krom dvou českých burz s akciemi, najdeme i tisíce dalších, které jsou však pro mnohé mnohem lépe čitelné. Jedná se o burzy například exotického ptactva a rostlin, nábytku atd. Burzy se povětšinou konají na fyzickém místě a prodávající i kupující tak smlouvají přímo na místě. Jedná se zkrátka o místo, kde se nabídka smísí s poptávkou. Jak tak či onak, adrenalin při obchodování nikoho nenechá chladným. Možná právě proto je obchodování tak lákavé.

Navštivte masážní salon

Erotika dělá lidem obvykle dobře. A má to tak už od přírody být. Kdyby nás tato netěšila, ztratilo by lidstvo motivaci k rozmnožování se a s největší pravděpodobností by už dávno vymizelo.

Ovšem každý člověk je jiný a každý si tudíž může představovat pod pojmem erotika něco trochu jiného. A to, co tu jednomu může plně vyhovovat, nemusí být pro druhého to pravé. A člověk se může v tomto ohledu samozřejmě cítit neuspokojeně i tehdy, když třeba nemá dokonalý nebo dost možná vůbec žádný protějšek, se kterým by se mohl erotickým hrátkám oddávat.

A kde najít erotické uspokojení, pokud ho nemáme dost doma? Kde najít vhodnou partnerku pro ony příjemné chvíle, která se navíc nezdráhá vyplnit i poněkud neobvyklá přání, na která není každý z nás?

žena v prádle

Existuje i tento pražský masážní salón, kde lidem vyhoví jak erotickými masážemi, obdobnými masážím fyzioterapeutickým, ovšem zaměřenými samozřejmě na dokonalý erotický prožitek, tak i něčím extra, jako je dejme tomu i bdsm masáž.

Ano, i to lidem někdy dělá eroticky dobře. Ne vždy a ne všem, ale i tací lidé v našich řadách žijí. A že nevíte, co ona BDSM masáž obnáší? Pak by se dalo dejme tomu lapidárně říci, že tu zákazník dostane naplácáno. I když to pochopitelně není dostatečně výstižné, protože se pod touto službou nabízí přece jenom víc věcí.

erotické foto

Zákazníkovi je při takové masáži dejme tomu znemožněn pohyb, může být lehce svázán či mít škrabošku na očích, mohou se tu používat provaz, důtky či kolíčky, po dohodě s terapeutkou může dojít třeba i na bolest.

Jsou prostě i lidé, kterým vyhovuje zde nabízená dominantní role masérky. Které eroticky vzrušuje, když jim žena po určitou dobu vládne pevnou rukou, a kteří takovou ženu ve své blízkosti postrádají. Nebo jim už třeba nestačí manželka s válečkem na nudle v ruce, čekající, až se ten její vrátí z hospody, aby mu poskytla něco vzdáleně podobného.

Užívejte si sledování filmů

Filmy jsou skvělé pro trávení volného času, protože si jej skvěle užijeme i třeba se svými blízkými. Stáhnout si je můžeme pohodlně z platformy YouTube.

Užívejte si sledování filmů

Dopřejte si odpočinku

Když se podíváme do historie, tak je to již dlouho od doby, kdy vznikl první film, přičemž kvalita se posunula o dost kupředu. Pokud si chceme udělat hezký večer, a to klidně i s rodinou či kamarády, tak je dobrou volbou pustit si film. Samozřejmě máme různé žánry a rozdělení, kdy je základem vybrat si film, jenž nás bude bavit, abychom si jej patřičně užili.

filmová páska

Na internetu naleznete na většinu filmů nějaký krátký popis a recenze, abyste předem věděli, o co se zhruba jedná. Přeci jen film má délku třeba 90 minut, takže stojí za to, abychom si užili každý jeho okamžik. Sami víte, že dobrý film nás rozhodně potěší a zanechá v nás emoce, takže nad ním přemýšlíme mnohdy ještě dlouho po jeho skončení. Rozhodně také záleží na kvalitě zvuku a obrazu, takže v kině si jej můžeme vychutnat mnohem více, kdy tohle místo má navíc skutečně svou atmosféru. Doma je lepší místo monitoru počítače využit televize, kdy je rozdíl opravdu znát.

Stažení z YouTube

Mnohdy chceme film sledovat jen tak z pohodlí domova, takže k tomu využijeme internet. Na něm je mnoho stránek, kde si je můžeme pouštět, ovšem ne všechny jsou zdarma a bezpečné. Proto můžeme využít platformy YouTube, která se zaměřuje na audiovizuální obsah. Výběr je tu skutečně široký a hned pod videem máme komentáře, ze kterých se dozvíme, jaký na něj mají uživatelé názor a jestli stojí za to. Když bychom si chtěli film či video stáhnout třeba na dovolenou, tak potom stačí použít YouTube downloader MP4, kam vložíme odkaz na dané video, a to se nám potom stáhne přímo do zařízení.

sledování filmu

Jak vidíte, tak je to naprosto snadné a potom si už jen můžeme kdykoliv budeme chtít video pouštět. Tento postup funguje u všech běžných videí, takže má opravdu rozmanité využití. Pokud se podíváme na autorský zákon, tak si můžeme udělat jednu kopii díla, jenž budeme využívat pro sebe, takže ji nemůžeme nikde šířit.

Nehoda motorových vozidel

Motorová vozidla jsou skvělým způsobem přepravy lidí i zboží, ovšem může přijít nehoda. V roli poškozeného máme mnohdy nárok na férové odškodnění.

Nehoda motorových vozidel

Jak se zachovat?

Situace, kdy pojedeme třeba do práce a cestou uvidíme dopravní nehodu se může skutečně stát každému, a proto je dobré vědět, jak se v takovém případě zachovat, abychom jej dobře zvládli. Okamžitě bychom měli zastavit, vypnout motor, zapnout výstražná světla, obléct si reflexní vestu a jít zkontrolovat zdravotní stav účastníků. Pokud bude někdo zraněný, nebo se Vám jeho stav nezdá, tak okamžitě zavolejte záchranou službu. Potom musíme umístit výstražný trojúhelník ve správné vzdálenosti od nehody.

automobily po havárii

Následně se musíme postarat o raněné, než přijede záchranná služba. Základem je stabilizovaná poloha a zajištění základních životních funkcí, přičemž každý řidič by měl bez problémů zvládat základy první pomoci. U velkých škod, poškození komunikace a dalších případech je nutné zavolat policii. Když spatříme nějakou nehodu, tak je naší povinností i podle zákona jejím účastníkům pomoci.

Právo na odškodnění

Bohužel se také můžeme dostat do situace, kdy nabourá někdo do nás a my potom budeme v roli poškozeného. Po takové události máme v mnoha případech právo na řádné odškodnění. Poškozený může být zraněn, a to klidně s trvalými následky, přičemž se z toho stavu musí po nehodě léčit a u trvalých následků jsou to komplikace většinou na celý život.

požár auta

Do odškodnění po dopravní nehodě by měli být zahrnuta léčba, léky a bolestné. Bolestné znamená, že za vytrpěnou bolest dostaneme jistou finanční náhradu. Možná si řeknete, že peníze nám zdraví nevrátí, ovšem je to mnohem lepší, než kdybychom nic nedostali. U soudních případů je zapotřebí vinu prokázat, aby nám soud přiznal férové odškodnění, protože viník v mnoha případech by nejradši nic nezaplatil, protože částky nejsou nijak nízké. Poroto je tu poradna, jenž nám s celým procesem pomůžeme, abychom skutečně získali přiměřené odškodnění za újmu na zdraví či majetku.

Získejte dotace SVJ

Společenství vlastníků jednotek mohou od státu získat značné množství dotací. Dotace mohou být určeny na renovaci fasády, zateplování, účelovou investiční dotaci na nový výtah, který bude vyhovovat evropským směrnicím, solární panely, plastová okna, aj. Dotace lze získat z krajských dotačních programů nebo z evropských fondů.

Jedním z tuzemských dotačních programů je IROP – integrovaný regionální operační program. Z něj jsou žadatelům poskytovány dotace na zateplování domů, výměnu neekologických zdrojů tepla či pořizování nových zdrojů energie pro bytové domy, a to po celé ČR kromě Prahy. Pro hlavní město existuje samostatný komplexní systém dotací a grantů, které zajišťují jednotlivé městské části.

prefab-898607_1280

Na co konkrétně mohou být SVJ dotace Homepartner.cz využity?

 • instalace prvků stínění – exteriérové prvky

 • instalace systému nuceného větrání se zpětným získáváním tepla

 • instalace solárních fotovoltaických soustav

 • instalace solárních termických kolektorů, včetně instalování akumulační nádrže

 • připojení bytového domu k soustavě zásobování tepelnou energií

 • zlepšení tepelných parametrů stavebních konstrukcí bytových domů – zateplení obvodových stěn, střechy, vnitřních konstrukcí, apod.

 • výměna stávajícího zdroje na pevná fosilní paliva za kotel na biomasu

 • výměna stávajícího zdroje tepla na fosilní paliva za jednotku pro kombinovanou výrobu elektřiny a tepla, využívající obnovitelné zdroje energie, anebo zemní plyn

 • výměna stávajícího hlavního zdroje tepla na fosilní paliva za plynový kondenzační kotel, případně tepelné čerpadlo, včetně instalování akumulační nádrže

 • regulace nebo modernizace soustavy vytápění objektu a rozvodů teplé užitkové vody, včetně instalace měřicích systémů, atd.

cash-1169650_1280

Další možnou dotací pro SVJ je příspěvek z programu BDBB – bytové domy bez bariér. Tyto dotace jsou určeny na vybudování bezbariérového přístupu do bytového domu, anebo k výtahu. Jedná se o to, aby tyto prvky usnadňovaly přístup do domu a bytu a umožňovaly snazší přemísťování osob se sníženou pohybovou schopností – jde třeba o speciální plošiny.

Where you should go for a vacation

The long-awaited summer is already knocking on the doors so you better prepare your plans and your vacations! Many employers require you to go on a vacation at least a few days in the year, so you better take those free days and enjoy them to the fullest. We will tell you where you should go and where you could find the most amazing offers.

marbella-1260538_640

 1. Traditional tours

There is nothing more comfortable or easily done than going to a travel agency and reserving a spot on a tour to a destination of your choosing. In most cases, the agency will advise you of the best location for the time of the year you are planning to go and there will definitely be amazing spots like Zanzibar or Caribbean islands. YOu cannot go wrong with those and due to many restrictions against COVID loosening, you will be able to enjoy all of them!

harbour-2801881_640

 1. Self-made vacations

Do you like doing everything on your own and planning it on your own? Then self-made vacations are just the right thing for you. Just check one of the websites comparing the prices of flights, then check the hotels in the destination and the public transportation or taxi services, and you are good to go! YOu literally need only these things – How do I get there, where will I stay and how will I get out of there. These are the only questions you should be asking yourself, everything else is secondary.

 1. Buying a house at the beach

If you are tired of planning and thinking about all the new places and deciding, you can just buy a house or a flat at the place you love the most! For example, Marbella Golden mile property for sale is exactly the thing you need when you want a cozy place you can visit during the summer holidays! And you can bet that it will be the best decision you have ever made because owning a property at the Golden Mile in the south of Spain is worth it. YOu can rent it out for the time you are not there and you can live there for free when you have a vacation. And by owning a house in the location, you actually open up a lot of possibilities for you and your travels. YOu can enjoy time without being stressed about the level of hotel services or it being inadequate.