Krusis

Kdo chce mít domov, ten si obvykle musí koupit svoji nemovitost. Protože ne každému je přáno, aby ji od někoho získal. A k tomu je třeba moře peněz.

Prodej zeleninových šťáv nesmí váznout na logistice


Kdo se zabývá pěstováním ovoce a zeleniny, může dodávat na trh i šťávu z těchto produktů, případně pasírované kousky. Jestliže jde o velké objemy, například v desítkách tun, bude nutné zajistit vhodné přepravní nádoby. A zde můžeme narážet na problém, protože dosud bývalo zvykem přepravovat tyto produkty v plechových barelech. Barely mají ovšem tu nevýhodu, že se musí udržet v perfektní čistotě, což není vůbec snadné, musí být zdravotně nezávadné a barel také nemá ideální přepravní tvar. Je kulatý, a tím vzniká při naskládání vedle sebe mnoho hluchého místa.

mrkev v košíku

Proto přišli producenti IBC kontejnerů na trh s inovací, která tyto problémy řeší bezezbytku. IBC nádrž rozměry je běžný dotaz mnoha zákazníků, a my jen doplníme, že jde o kvádr o objemu tisíc litrů, a navíc skládací. Vyplníte s ním skladový a přepravní prostor v plné kapacitě a navíc jsou kontejnery stohovatelné do pěti pater na sebe. Větší efektivity při přepravě a skladování potravinářských produktů snad ani nelze docílit.

rajčatová šťáva

Měli bychom také doplnit, že IBC kontejner je pouze vnější obal, velmi pevný a robustní, a že se do jeho útrob vkládají jednorázové plastové fólie, které se vždy po použití jedné složky vymění za novou. Odpadá tedy složité čištění a dezinfekce, což bývá u potravinářských výrobků vážný problém.

Nosnost kontejnerů je úctyhodná, unesou přibližně pět tun zátěže, totéž musí unést i speciální plastová paleta, která se využívá jako manipulační prostředek pro vysokozdvižné či paletizační vozíky. Kontejnery spolu s paletami vykazují poměrně dlouhou životnost a velmi dobře se udržují v čistotě, což vytváří z logistického procesu spíše příjemnou hru, než obtížnou a náročnou práci. Efektivita logistického procesu se také projeví ve zkrácení přepravních a manipulačních časů, čímž se významně šetří náklady, a tím pádem i cena konečného výrobku.