Krusis

Kdo chce mít domov, ten si obvykle musí koupit svoji nemovitost. Protože ne každému je přáno, aby ji od někoho získal. A k tomu je třeba moře peněz.

Máte nezvladatelné dítě?

Hned ze začátku je potřeba si ujasnit, jaké dítě je vlastně nezvladatelné. Je to jeho chováním, které nezvládáte vy jako jeho rodiče? V tom případě nelze tvrdit, že je největším viníkem právě dítě.

Vše, i když se to nemusí tak jevit, se zvládnout dá, mnohem podstatnější je to, jaký postoj si k tomuto cíli zvolíte.
osamělý chlapec

Rodiče by měli určovat hranice

Pokud se na vašem dítěti projevují jisté sklony k tomu, že se nechová dle vašich představ, pravděpodobně jste někde selhali a není divu, že se vám vymyká zpod kontroly.

•       Zaměřte se na problém, který jeho vystupování předchází.

•       Nevymlouvejte se na povahu, kterou má geneticky danou.

•       A udělejte maximum proto, abyste mu všechno vysvětlili a posunuli se k lepšímu.

Možná jste měli příliš mnoho starostí a povinností kolem sebe, že jste podcenili jeho psychický vývoj a nastalo vám doma peklo, které neumíte ustát. V momentě, kdy se dítě začne projevovat a chovat o něco více jinak než doposud, musíte pochopit, že je to součást jeho dospívání a přirozeného růstu.
procházka s rodiči

Najděte problém a řešte ho společně. Jestli vás trápí to, že se váš malý drobeček za všechno vzteká a právo na věci a aktivity si vydupává pláčem, snažte se najít příčinu jeho emočního rozpoložení. Můžete mu vysvětlit (tak, aby to pochopilo), jak se věci mají a proč nemůže být vždy „po jeho“.

U starších dětí se můžete setkat s příchodem ne příliš veselého období, jakým je puberta. Ta sebou pochopitelně přináší i období vzdoru, urážení se, nástup rychlých a nevysvětlitelných emocí a nálad. Tím si bohužel musí projít každý rodič a jasný návod na to, jak pubertu vašich dětí přežít – neexistuje.

Rozhodující je přístup rodičů

S vaším partnerem byste měli držet za jeden provaz. Vaše názory, podmínky a pokyny k vašim dětem se musí vzájemně shodovat. Nehrajte si na hodného a zlého rodiče, ale dopřejte vašim dětem stejnou výchovu z pozice obou rodičů.

I díky tomu snadněji pochopí to, co po nich požadujete a uvědomí si, že to nejsou jenom vaše nesmyslné podmínky, které jim u tatínka/maminky projdou bez problémů.


Nezařazené