Krusis

Kdo chce mít domov, ten si obvykle musí koupit svoji nemovitost. Protože ne každému je přáno, aby ji od někoho získal. A k tomu je třeba moře peněz.

Djerba – sen mnoha cestovatelů

Umíte si představit, že žijete v zemi, ve které jen pouhý měsíc a půl za celý rok nesvítí sluníčko? Pokud byste chtěli v takové zemi žít, museli byste se odstěhovat hodně daleko. Až na tuniský ostrov Djerba. Ale proč ho jen nenavštívit? Oproti některým destinacím, nacházejícím se v severní Africe, je tu mnohem levněji. A to jistě cestovatel z České republiky ocení. A nejen to. Jestliže nemáte rádi tlačenice v hotelu a u moře, pak je rozhodně tato destinace to pravé pro vás.
hrad na Djerbě

Žádné rozjívené děti

Ani v turistické sezóně tu není nikterak plno. Můžete v klidu odpočívat na dlouhých písečných plážích, kde se dá najít příjemné soukromí.
o   Jestliže jste spíše vyznavačem různých aktivit, pak je tu právě pro vás připraven výlet na Saharu. Vyzkoušet si, jak putovali nomádi na svých velbloudech. Takový výlet zprostředkuje mnoho agentur, které sídlí přímo na ostrově.
Moře je v těchto končinách dokonale čisté a o stín také není nouze. Podle některých průvodců roste na Djerbě milión palem. A to už nějaký ten stín rozhodně dá. Zajímavé je rozdělení hotelů na ostrově Djerba. Určitě máte nedobré zkušenosti s rodinami, které své děti příliš nezvládají nebo vyznávají svobodnou výchovu. Vy se nastěhujete do hotelu a kamkoliv se hnete, slyšíte ukřičené dětičky. A tady to opravdu „vychytali“.
·        Jestliže přijedete na ostrov Djerba bez dětí a chcete mít klid, je pro vás připraven hotel Magic Hotel Palm Beach Palace. Sem mají děti vstup zakázán.
·        Pokud s sebou děti máte, pak je pro vás připraven hotel Magic Life Penelope Beach &Aquapark.
velbloudi na poušti
ZAJÍMAVÉ MÍSTNÍ SPECIALITY
Djerba je prostě rájem pro každého. Teplota vzduchu je tu kolem čtyřiceti stupňů a moře má krásných osmadvacet. A co na tomto ostrově ochutnat? Doporučuje se tradiční kuskus, ale také kefteji. Což je fritovaná a drcená směs brambor, paprik, rajčat a cibule.

Nezařazené