Krusis

Kdo chce mít domov, ten si obvykle musí koupit svoji nemovitost. Protože ne každému je přáno, aby ji od někoho získal. A k tomu je třeba moře peněz.

Tým a týmová práce

Je opravdu důležité pracovat jako tým. Mnohdy to totiž společně dokážete dotáhnout dále, než kdybyste pracovali jako jednotlivci. Je totiž normální, že člověk potřebuje k životu kolem sebe lidi a je důležité, aby s nimi dokázal i spolupracovat.

Díky tomu, že je váš tým složen z velkého množství lidí, je více než jasné, že každý člověk v týmu má různé vlastnosti a schopnosti, díky kterým dokáže jakýmsi způsobem přispět. Nejvíce se týmová práce hodí na těžké úkoly, které vyžadují nejen kreativitu ale také různé názory na danou problematiku. Takové úkoly, které nevyžadují příliš inovace nebo kreativity by měli zůstat úkolem pro jednotlivce. Dokáží je totiž vyřešit opravdu rychle a to bez jakékoliv pomoci. Pokud jste vedoucí, měli byste se umět rozhodnout, které úkoly nechat jako týmové a které pro jednotlivce.
spolupráce a úspěch
V týmu je dobré rozlišit role, aby nedocházelo ke zbytečným konfliktům. Na rozdělení rolí se používá Belbinův test, na jehož základě se rozdělí devět rolí, které tým potřebuje. Nejlepší je když v týmu pracuje 5 – 7 lidí a úkol si rozdělí podle svých schopností a dovedností.

Mezi role patří určitě inovátor, koordinátor, formovač, specialista apod.
Aby vše fungovalo tak jak má, používají se různé techniky, které zařídí to, aby byla práce opravdu výkonná a všichni měli společný cíl. Těmto technikám se říká teambuilding. Aktivity probíhají mimo pracovní prostředí. Jedná se většinou o činnosti, které jsou náročné a adrenalinové. Jejich cílem je povzbudit členy ke spolupráci. Možná byste se divili, ale opravdu to funguje.
obchodní jednání
Je opravdu důležitá důvěra. Můžete umět cokoliv, ale pokud nebudete mít důvěru vašich spolupracovníků, bude to opravdu k ničemu.
Spolupráce není důležitá pouze v práci, ale také ve školách. Například vysoká škola byla dříve brána jako práce samostatná, ale v dnešní době už se ve velkém množství objevuje snaha zapojit studenty do projektových prací.
Je důležité rozvíjet schopnost spolupracovat s jinými lidmi. Rozhodně se vám to do života bude hodit.

Nezařazené