Krusis

Kdo chce mít domov, ten si obvykle musí koupit svoji nemovitost. Protože ne každému je přáno, aby ji od někoho získal. A k tomu je třeba moře peněz.

Jak obchodovat na burze?

Jak vlastně obchodovat na burze? Vždyť to přeci není vůbec nic těžkého! Levně koupit, draze prodat a je to. Tak proč kolem toho všichni dělají takovou vědu? Podobné myšlenky se honí hlavou téměř každému z nás, tedy jen do chvíle, než se skutečně rozhodne investovat. Je zapotřebí si uvědomit, že nemá smysl vstupovat na velké světové burzy s pár drobnými, zde se totiž točí miliony. Pojďme přeci jenom z nebeského obláčku sestoupit na zem, i u nás máme burzy. Lépe řečeno dvě, jedná se o Pražskou burzu a burzu RM-SYSTÉM, kde se obchoduje s cennými papíry.

muž na počítači

České burzy nejsou pro řadu lidí příliš atraktivní a tak dříve nebo později zamíří na ty světové, které však již vyžadují jistou dávku zkušeností. Zde se uplatní tzv. technika COT, která představuje nejvyšší profesionalitu při obchodování. Technika COT se skládá mimo jiné i z COT reportu, COT indexu nebo poptávky.

burzovní kurzy

I obchodování na českých burzách, ale může stát obchodníka více, než je schopen si připustit. Je proto dobré si obchodování nejdříve vyzkoušet nanečisto. Existuje celá řada školení a kurzů, které je možné se zúčastnit a osvojit si základní praktikování obchodu s akciemi. Burzovní trh je ale nestálý, jen málokdo dokáže umět dostatečně předvídat a nespojit emoce s obchodováním. Dobře odhadnout, jak bude vypadat graf růstu jednotlivých akcií, vychází z analýzy a zkušeností, které je zapotřebí pravidelně sledovat.

Krom dvou českých burz s akciemi, najdeme i tisíce dalších, které jsou však pro mnohé mnohem lépe čitelné. Jedná se o burzy například exotického ptactva a rostlin, nábytku atd. Burzy se povětšinou konají na fyzickém místě a prodávající i kupující tak smlouvají přímo na místě. Jedná se zkrátka o místo, kde se nabídka smísí s poptávkou. Jak tak či onak, adrenalin při obchodování nikoho nenechá chladným. Možná právě proto je obchodování tak lákavé.