Krusis

Kdo chce mít domov, ten si obvykle musí koupit svoji nemovitost. Protože ne každému je přáno, aby ji od někoho získal. A k tomu je třeba moře peněz.

Jak je to s odpovědností za způsobené škody při stěhování v Nymburce

Odpovědnost za zabalené krabice – cokoli je zabaleno v krabici, za tento obsah odpovídá ten, kdo věci balil. Konkrétně to znamená, že pokud stěhováci např. přestěhují krabici plnou porcelánu a v průběhu stěhování nebude porušen obal nebo samotná krabice nebude promáčknutá (podmínkou je, aby byla označená jako křehké), pak za jeho rozbití nenesou odpovědnost. Proto je zásadní, abyste porcelán a cokoli jiného dobře zabalili a zabezpečili před poškozením již uvnitř krabic, tedy např. každý talíř do bublinkové fólie, nikoli šest talířů na sebe zabalených jako jeden celek. Jestliže ovšem vyžadujete přestěhování na klíč i s balením věcí, pak je odpovědnost za poškození, ztrátu či zničení věcí na stěhovací firmě.

hradby v Nymburce

Televize, HI-FI věže, počítače, monitory – jestliže je součástí stěhování Nymburk Stěhování Mamut elektronické vybavení, a to bývá velmi často, měla by stěhovací firma vědět, zda je v pořádku a funkční. Někteří lidé totiž mohou využít stěhování i k tomu, že vadné přístroje (a může to být třeba i kávovar, varná konvice i chladnička) nechají přestěhovat a pak požadují náhradu škody tím, že se „údajně“ přístroj poškodil cestou. V zájmu obou stran je předvedení všech těchto výrobků těsně před zabalením a přestěhováním.

krabice na stěhování

Poškození exteriéru – stěhovací firmy jsou vždy pojištěné právě pro tyto případy, protože může dojít např. k situaci, že při přenášení starožitné skříně, kterou nelze rozebrat na jednotlivé desky, s ní narazí do omítky a kus se odlomí, anebo rozbijí skleněnou dveřní výplň, dveře výtahu v domě atp.

Ztráta věcí – vyplácí se také ve stěhovací den před zraky stěhováků nafotit všechny předměty i krabice (nejlépe očíslované), aby v případě ztráty bylo možné požadovat náhradu škody. Většinou se však v průběhu stěhování nic neztratí, firma dbá ve svém zájmu i na to, aby nikdo cizí neměl přístup k vozidlu a ke stěhovaným věcem.