Krusis

Kdo chce mít domov, ten si obvykle musí koupit svoji nemovitost. Protože ne každému je přáno, aby ji od někoho získal. A k tomu je třeba moře peněz.

Ekologicky a čistě

Ekologie je v dnešní době velké téma, které nelze přehlédnout. Týká se každého z nás a je tak možné podílet se změnou každodenních maličkostí na zlepšení ekologické situace. Mnoho lidí si už tento problém uvědomuje a snaží se najít cesty, jak omezit odpad nebo využívané chemikálie. Ať už je to snaha nebrat si v supermarketu plastové sáčky na ovoce nebo šetření vody, všechno se počítá. Někdy je problém pouze to, že lidé neví, jak nahradit některé důležité součásti života. Toto se týká hlavně úklidu, kdy každý chce mít domácnost čistou a veškerou špínu odstraněnou, ale má dojem, že takového výsledku není možné dosáhnout přírodní cestou.

úklid domácnosti

              To ale není pravda. Prvním krokem, který je velmi jednoduchý, je již lepší výběr čistících prostředků v obchodě. I mezi přírodními látkami se najdou takové, které mají natolik velkou sílu a dokáží běžnou špínu lehce vyčistit. Z hlediska odpadu je lepší, pokud vybíráte univerzální prostředky, se kterými můžete očistit více ploch a prostor. Pro jistotu je vhodné před nákupem prostudovat etiketu výrobku, jestli je pravda, čím se výrobek pyšní na přední straně. Aspoň drobnou zárukou jsou některé symboly certifikátů nebo oficiální označení. Pro nejlepší čistotu koupelny je mnohdy nejužitečnější roztok, který využívali již naše babičky.

čistící přípravek

Jedná se o ředěnou kyselinu citronovou nebo ocet. Tyto látky si hravě poradí s vodním kamenem nebo i drobnou koupelnovou plísní. Vychytávka do kuchyně je jistě biodegradabilní houbička na nádobí, kterou jednoduše po tom, co doslouží, můžete hodit na kompost. Má výbornou savost, při užívání nepouští syntetickou drť a je možné ji i prát. Klasické bavlněné utěrky a hadry se dají nahradit mikrovláknem, které zachytí menší nečistoty i bez použití čistících výrobků. Takto si udržíte domácnost v čistotě, a navíc budete mít pocit, že jste šetrnější k přírodě.