Krusis

Kdo chce mít domov, ten si obvykle musí koupit svoji nemovitost. Protože ne každému je přáno, aby ji od někoho získal. A k tomu je třeba moře peněz.

Běžné chování batolat, které vás, navzdory své bizarnosti, nemusí znervózňovat

Je běžné, že nás zajímá, zda se naše dítě chová „normálně“, tedy běžně, a nejde o nějakou patologii. Mnohdy je to na hraně, přiznejme si, ovšem my vám přinášíme výčet věcí, které děti dělají, aniž byste se museli podivovat nebo být nervózní.
– Děti často kývají hlavou do rytmu, případně nějakou částí těla vyjadřují pohyb, který se opakuje. Třeba se nestále kývají dopředu a dozadu. Někdy hýbou velice rytmicky nožičkami.
cucání psrtu
Proč to děti dělají?
Uklidňuje to jejich nervový systém. Pomáhá jim to zpracovávat veškeré nové informace a zároveň určují, jestli mozek potřebuje odpočinek ve formě spánku, nebo jestli může pokračovat v objevování světa.
Kdy si dát pozor?
Pokud dítě začne dělat tento pohyb, zdánlivě nekonečně se opakující, který mu nějak ubližuje. Například narážení hlavičkou do něčeho a podobně. V tom případě bude nejlepší navštívit odborníka nebo se zeptat na radu dětské lékařky.
Pokud jste si mysleli, že děti se začnou masturbaci věnovat až s příchodem puberty, spletli jste se. Děti objevují, co se jim líbí, už ve velmi nízkém věku. Nic jim nevysvětlujte, ale ani nezakazujte, tedy pokud nejste na veřejnosti. Později dítěti vysvětlete, že jde o něco, co se nedělá veřejně. Dítě k tomu ostatně začne inklinovat samo v pozdějším věku.
Má vaše robátko zvláštní chutě?
Ať už bude olizovat domácího mazlíčka, podlahu, stěny nebo třeba bláto či písek z rukou, ničemu se nedivte. Poznávání světa pomocí chutě je zcela normální a běžné, ovšem měla byste hlídat, co všechno si vaše batole strká do úst. Ne vždy je to bezpečné.
Jak reagovat na dloubání se v nose?
Měli byste to své dítě odnaučit nejpozději, než začne chodit do školy. Ale nelamte s tím hlavu, dělá to úplně každé batole.
batole s medvídkem

Má váš potomek imaginárního kamaráda?

Imaginární kamarádi pomáhají dětem rozvíjet představivost a také naučit se chápat reálný svět. Není to nic neobvyklého, má ho každé druhé dítě.

Nezařazené