Krusis

Kdo chce mít domov, ten si obvykle musí koupit svoji nemovitost. Protože ne každému je přáno, aby ji od někoho získal. A k tomu je třeba moře peněz.

Originální nábytek z palet

U všech druhů nábytku máte vesměs tři možnosti. Koupíte ho, nechte si ho vyrobit, anebo si ho vyrobíte. Když se rozhodnete k tomu použít dřevěné palety, tak máte možnosti dvě, a to výrobu na zakázku nebo vlastní výrobu. Tvorba není vůbec těžká a použitý materiál je pozoruhodně levný.
křesla u vody

Co všechno je možné?

Většinou zajisté uvidíte kousky určené k relaxaci jako jsou sedací soupravy. Na paletách ovšem můžete také spát, protože jsou z nich i krásné a originální postele. Možností je ale mnohem více. Konferenční stolky jsou také velmi častou možností.

Interiér ale není jediný, kam je můžete umístit. Celá tato móda totiž začala právě venku, a to zahradním nábytkem. Ať se jedná o stoly, židle nebo lehátka, na vší zahradě budou vypadat nádherně. Skvělou příležitostí ale tento materiál představuje i pro pěstitele květin či bylin, a to uvnitř i venku. Můžete z nich totiž vyrobit prostorově úsporné a vzhledově zajímavé stěny, do kterých umístíte květníky s malými rostlinami jakéhokoli druhu.
natřené palety

Kde sehnat kvalitu?

Podívejme se nyní na klasické rozměry jednotlivých produktů. Kvalitní provedení seženete i za dobré peníze, takže se toho vůbec nemusíte obávat. Ideální je najít lokální výkup palet, kde najdete již nepotřebné zboží. Při výběru se dívejte především na pevnost materiálu, protože na něm pravděpodobně budete sedět a musí vás tedy udržet.

Ať budete vybírat z tuzemských i zahraničních produktů, běžně najdete čtyři základní rozměry, a to:

  • 600 x 400 mm,
  • 800 x 600 mm,
  • 1200 x 800 mm,
  • 1200 x 1000 mm.

Většinou ale dodavatelé nemají žádný problém s dodáním tradičních, ani atypických rozměrů. Kromě rozměrů se kusy liší podle jejich hmotnosti, přičemž nejnižší je 50 kilogramů.

Péče o dřevo

Jakmile se pustíte do práce, tak nezapomínejte na jejich opracování. Rozhodně by z nich neměly trčet žádné třísky nebo cokoli jiného, co by se vám mohlo zadrhnout v kůži nebo zničit polštáře, povlečení apod. Stejně tak byste ale měli myslet na impregnaci, a to zejména u venkovních variant. Zvolit si také můžete přírodní barvu materiálu, anebo ho jednoduše natřít na požadovanou barvu podle svého.

Nezařazené