Krusis

Kdo chce mít domov, ten si obvykle musí koupit svoji nemovitost. Protože ne každému je přáno, aby ji od někoho získal. A k tomu je třeba moře peněz.

Čtyři důvody, proč obdivovat Finsko

Ačkoli je Finsko druhá největší země Evropské Unie, žije zde jen 5,5 mil. obyvatel. Hlavním městem jsou Helsinki a rozloha 338 tisíc km2. Jeho sousedy jsou Švédsko a Rusko. Z jihu finské břehy omývá Baltské moře. Platí se zde eurem. Domluvíte se samozřejmé finsky, ale také anglicky. Většina Finů tento jazyk ovládá.
přikryté čluny
Příroda
Obdivovatelé nedotknuté přírody budou touto zemí nadšeni. Najdete zde hluboké lesy, asi 170 tisíc jezer a opravdu krásná je v severní části zvané Laponsko příroda na podzim. Užijí si zde sběratelé hub a rybáři. Ze savců se ve Finsku vyskytují hlavně sobi a losi, potkat můžete i medvědy, vlky, lišky a rosomáky. Dále zde spatříte mnoho druhů ptactva a je bohaté i na mořské živočichy. Významné území tvoří národní parky.

Vzdělávací systém
Je považován za nejlepší na světě. Ve Finsku je tvořen třemi stupni. Od 7 let děti navštěvují základní školu a poté střední školu až do 16 let. Vysokoškolské vzdělání má 33 % obyvatel a je zcela zdarma. Zdarma jsou také obědy a nezřídka i snídaně. Existuje zde štědrý stipendijní systém, který využívá většina studentů.
sob ve Finsku
Ekonomika
Finsko je jedna z nejvyspělejších a nejbohatších zemí světa. Vzniklo zde několik velkých společností, jako je Nokia, známých po celém světě. Významný je dřevozpracující a papírenský průmysl, naftařský průmysl nebo strojírenství. Finsko se chlubí velmi nízkou korupcí. Je jedna z nejnižších na světě a zdejší lidé jsou opravdu slušní a poctiví.

Finsko v létě
Toužíte poznat tuto krásnou zemi, ale nemáte rádi zimu? Navštivte Finsko od června do srpna. Pokud pojedete na sever, téměř celý den vám bude svítit slunce. Ve spojení s krásnou přírodou si budete připadat jako v pohádce. Voda je všude pitná a možnost kempování je prakticky kdekoli. Jen pozor na komáry. Rozhodně si s sebou přibalte repelent.

Tento skandinávský stát s nádhernou přírodou rozhodně stojí za to navštívit. Co říkáte?

Nezařazené