Krusis

Kdo chce mít domov, ten si obvykle musí koupit svoji nemovitost. Protože ne každému je přáno, aby ji od někoho získal. A k tomu je třeba moře peněz.

Nehoda motorových vozidel

Motorová vozidla jsou skvělým způsobem přepravy lidí i zboží, ovšem může přijít nehoda. V roli poškozeného máme mnohdy nárok na férové odškodnění.

Nehoda motorových vozidel

Jak se zachovat?

Situace, kdy pojedeme třeba do práce a cestou uvidíme dopravní nehodu se může skutečně stát každému, a proto je dobré vědět, jak se v takovém případě zachovat, abychom jej dobře zvládli. Okamžitě bychom měli zastavit, vypnout motor, zapnout výstražná světla, obléct si reflexní vestu a jít zkontrolovat zdravotní stav účastníků. Pokud bude někdo zraněný, nebo se Vám jeho stav nezdá, tak okamžitě zavolejte záchranou službu. Potom musíme umístit výstražný trojúhelník ve správné vzdálenosti od nehody.

automobily po havárii

Následně se musíme postarat o raněné, než přijede záchranná služba. Základem je stabilizovaná poloha a zajištění základních životních funkcí, přičemž každý řidič by měl bez problémů zvládat základy první pomoci. U velkých škod, poškození komunikace a dalších případech je nutné zavolat policii. Když spatříme nějakou nehodu, tak je naší povinností i podle zákona jejím účastníkům pomoci.

Právo na odškodnění

Bohužel se také můžeme dostat do situace, kdy nabourá někdo do nás a my potom budeme v roli poškozeného. Po takové události máme v mnoha případech právo na řádné odškodnění. Poškozený může být zraněn, a to klidně s trvalými následky, přičemž se z toho stavu musí po nehodě léčit a u trvalých následků jsou to komplikace většinou na celý život.

požár auta

Do odškodnění po dopravní nehodě by měli být zahrnuta léčba, léky a bolestné. Bolestné znamená, že za vytrpěnou bolest dostaneme jistou finanční náhradu. Možná si řeknete, že peníze nám zdraví nevrátí, ovšem je to mnohem lepší, než kdybychom nic nedostali. U soudních případů je zapotřebí vinu prokázat, aby nám soud přiznal férové odškodnění, protože viník v mnoha případech by nejradši nic nezaplatil, protože částky nejsou nijak nízké. Poroto je tu poradna, jenž nám s celým procesem pomůžeme, abychom skutečně získali přiměřené odškodnění za újmu na zdraví či majetku.