Krusis

Kdo chce mít domov, ten si obvykle musí koupit svoji nemovitost. Protože ne každému je přáno, aby ji od někoho získal. A k tomu je třeba moře peněz.

Může prodávat po internetu i malý chudý živnostník?

Ano může. Ale opravdu to není až tak jednoduché. Každý na to jde jinak a poradit dobře není vždy možné bez znalosti sortimentu a objemu prodávaných výrobků.
Přesto se pokusím v kostce shrnout své nasbírané zkušenosti a předat je dál. Snad pomohou.
online nákup
U rukodělného zboží je nejlepší volbou vyzkoušet některý ze zaběhnutých portálů. Nabídka je opravdu široká. Předhánějí se ve službách, mají různou výši provize i zajímavé inovace. Většina z nich však dlouho nevydrží, jejich návštěvnost upadá nebo lépe řečeno nevzrůstá, a mít na nic vystavené zboží je spíš zátěží. Je dobré si zvolit pro začátek pouze jeden obchod, abychom byli schopni to uhlídat.
Pro mne se touto jedničkou stal jednoznačně Fler. O své prodejce se dobře stará, zajišťuje téměř všechnu administraci okolo prodeje.
Také prodej na FB skýtá spoustu možností. Zde je možné u svého osobního profilu zřídit další stránku coby obchod. Je dobré se předtím hluboce zamyslet, do jaké kategorie váš obchod spadá a jaké bude mít jméno.
struktura internetu
JMÉNO OBCHODU JE OPRAVDU TO NEJDŮLEŽITĚJŠÍ, NEJPRVE SE HLUBOCE ZAMYSLETE, ANI NA FLERU ANI NA FB NENÍ MOŽNÉ DĚLAT ZMĚNY JEDNODUCHÝM ZPŮSOBEM.
A pak, lákadlo největší. Vlastní e-shop. Pokud se nechceme o nic starat, je asi nejlepší využít nějakou firmu, je jich na trhu poměrně dost, ale nutno zvážit, nakolik ušetříme, když budeme platit nějaký měsíční paušál. Také odborníků na tvorbu stránek najdeme hodně, vždy se však podívejte nejen na jejich ceny a podmínky, ale i na výsledky.
Asi nejlevnější možností je oslovení přátel a doporučení dobrého levného schopného kamaráda. Pak už jen stačí
·         Vybrat si doménu a server kde bude náš obchod bydlet – nejlépe na jednom místě
·         Název domény opět vymýšlíme velice přepečlivě, musí to být krátké, výstižné a neobsazené
·         Poté zvolíme platformu nejvhodnější pro naše zboží, jsou i zcela zdarma, například Prestashop
·         A necháme ji odborníkem zabydlet
·         Administraci zvládne většina běžných uživatelů i sama, jen se musí nechat náležitě poučit a je dobré mít se koho optat.
Ano, prodávat po internetu může opravdu každý a skoro zadarmo. Ale bez reklamy – nemusí být vždy placená, to nepoběží samo. Věřte mi.

Nezařazené