Krusis

Kdo chce mít domov, ten si obvykle musí koupit svoji nemovitost. Protože ne každému je přáno, aby ji od někoho získal. A k tomu je třeba moře peněz.

Jakou podlahovou krytinu si pořídit do domácnosti

Kamenná dlažba – přírodní kámen je ideální materiál na jakékoli typy podlah. Je prakticky bezúdržbový, nerozbitný, s neomezenou životností. Taková podlaha vás pravděpodobně přežije, pokud ji samozřejmě záměrně neodstraníte. Nevýhodou kamenných obkladů a dlažeb je jejich vysoká cena, ale zas je to řešení natrvalo a investice do materiálu, který nebudete muset obměňovat každých pět let. Výhodou je poměrně velký rozsah materiálu počínaje pískovcem a konče břidlicí, žulou či balkánskou rulou.

parkety na podlaze

Parkety a palubky – dřevěné podlahy se zdají být nadčasové, je o ně zájem neustále, ovšem zas je to řešení poněkud finančně náročnější. Počítejte s tím, že vždy zaplatíte víc za dřevěný masiv, než např. za plovoucí podlahu nebo vinyl. Mezi syntetickými materiály a přírodními je však obrovský rozdíl, a jistě sami dobře poznáte, v čem se odlišují. Lakované parkety a palubky epoxidovými nátěry jsou velmi trvanlivé a vyžadují jen minimální údržbu a tyto podlahy lze navíc velmi dobře doplnit a oživit nějakým kusovým kobercem.

noha na koberci

Koberce – koberce v metráži stále patří k nejlevnějším řešením podlahových krytin a jejich obliba neklesá z jasných důvodů: Můžete je pokládat na jakýkoli typ terénu, dokonce i na litou podlahu nebo holý beton. Bezpečně zakryjí nevzhledný podlahový nátěr a různé škaredé spáry, pokud vám vadí např. některé defekty u parketových nebo vinylových podlah.

Koberce jsou vlastně tkaninou, je to svým způsobem textilie, která vytváří na podlaze jedinečný reliéf, a to v podobě celistvé, takže tomu z estetického hlediska nelze nic vytknout. A nemusíte být závislí na různých vzorech, klidně vsaďte na jednobarevný koberec v pastelových barvách. Bude se vám dobře ladit s ostatními bytovými doplňky a s nábytkem. A to podstatné na závěr – koberce sice musíte pravidelně vysávat a občas je vyčistit např. roztokem jedlé sody s ekologickým pracím práškem, ale stále máte na podlaze měkkoučký a teplý povrch, který se bude líbit receptorům na vašich bosých chodidlech.