Krusis

Kdo chce mít domov, ten si obvykle musí koupit svoji nemovitost. Protože ne každému je přáno, aby ji od někoho získal. A k tomu je třeba moře peněz.

Zlatý retrívr, parťák do nepohody

Možná jste po uvážlivém rozhodnutí, je velmi důležité, dospěli k názoru, že byste si chtěli pořídit psího parťáka. Jestli nejste rozhodnuti pro malá plemena, ale chcete sportovního, přátelského, nekonfliktního parťáka do nepohody, který vás bude ochoten doprovázet venku za každého počasí, s radostí jemu vlastní se zúčastní každé lumpárny, pak zvažte pořízení zlatého retrívra .
zlatý retrívr štěně
Tito psi jsou velmi milí a přátelští, ale neznamená to, že nepotřebují výchovu. Výhodou je, že se s nimi pro jejich tvárnou povahu, velice dobře pracuje. Rozhodně si toto plemeno nepořizujte, pokud chcete psa umístit do kotce. Retrívr by totiž velmi strádal. Jeho povaha je předurčena k soužití s lidmi.
Je to pes poměrně velkého vzrůstu, je tedy potřeba, abyste mu dopřáli dostatečné množství pohybu. Za procházky v lese, vyběhání na louce bude šťastný. Velmi ocení možnost koupání. Retrívři totiž vodu velmi milují. Možná budete překvapeni, jak velice ho na procházce nadchne louže s bahnem nebo smradlavá mršina. Nenechte se tedy zmýlit, že retrívr, ač má celkem klidnou povahu, touží po povalování se na gauči.
zlatý retrívr ve vodě
Pokud se chcete psovi věnovat naplno, pouvažujte o tom, jestli by vás nebavil lovecký výcvik. Věřte, že budete překvapeni, co všechno vám tato společná aktivita přinese, a jak se vztah mezi psem a vámi prohloubí a utvrdí. Při loveckém výcviku je velmi důležité souznění psa a psovoda. Oba pracují po vzájemné důvěře. Váš čtyřnohý společník, totiž musí být poslušný a dobře ovladatelný. Se psem nikdy nezacházejte surově, bude vás poslouchat pouze ze strachu.
zlatý retrívr na pláži
To není hodno vás ani psa. Retrívři jsou ve své podstatě psy loveckými a jsou neuvěřitelně pracovití. Některé jedince baví lovecké zkoušky, jiní si více užijí práci na honech.
Bohužel vzrůstající zájem o toto líbivé plemeno vede k tomu, že lidé zapomínají na původní povahu retrívra a mnohdy si ho pořizují pouze jako doplněk. Později jsou překvapení vitalitou psa, kterému je potřeba, se stabilně věnovat.

Nezařazené