Krusis

Kdo chce mít domov, ten si obvykle musí koupit svoji nemovitost. Protože ne každému je přáno, aby ji od někoho získal. A k tomu je třeba moře peněz.

Necítíte se ve svém domově šťastní? Co tedy s tím?

Možná máte stylově zařízený, luxusní byt. Máte doma vše, co jste si kdy přáli. Máte doma uklizeno a navařeno. A přesto se necítíte šťastní. Cítíte se naprosto prázdní a nenaplnění. Vědci v tomto případě doporučují mít ve svém interiéru určité barvy, vůně a také doplňky, pomocí kterých zvýšíte svůj pocit dokonalého štěstí.
dívka s kočkou

Žlutozelené stěny

Vymalujte si byt zelenými, nebo žlutými barvami, protože to jsou právě takové barvy, které v nás vyvolávají dokonalý pocit štěstí. Tak to alespoň uvádí studie amsterodamské univerzity Vrije. Tyto barvy jsou však velice výrazné, proto se doporučuje vymalovat těmito barvami jen některé stěny, nebo zvolit tyto barvy v tlumeném tónu.

Čerstvé květiny na prostřeném stole

Čerstvé květiny jsou investicí do osobního štěstí. Tak to alespoň ukázal výzkum, který provedla univerzita Rutgers ve Spojených Státech Amerických, konkrétně v New Jersey. Místní vědci uvádějí, že přítomnost čerstvých květin v nás vyvolává pocit štěstí a přispívá ke spokojenosti se svým životem.

Staré fotografie

Rodinné fotografie nám mohou také přinést pocity štěstí a příjemné vyrovnanosti. Studie University v Portsmouth potvrdila, že když si prohlížíte staré rodinné fotografie, přispívá to k pocitu naprosté spokojenosti.

Vůně vanilky

Při zapálených svíčkách pociťujeme vždy příjemný pocit klidu, uvolnění a nostalgie. A pokud si ještě zapálíme svíčku s určitou vůní, navodíme tím pocit štěstí o to intenzivněji. Podle studie Chemical Senses je pro naprostou pohodu vůbec úplně nejlepší vybrat vůni vanilky, která je podle vědců velice povznášející.
sedmikráska na dřevě

Pište si deník

Podle výzkumu, který byl publikován v časopisu Psychological Science nám může přinést pocit štěstí také pročítání našich vlastních zápisků v osobním deníku. Je proto dobré si ve svém vlastním zájmu pořídit deníček, kam budete zapisovat zážitky každého dne, klidně i jednou, jedinou větou.

Nezařazené