Krusis

Kdo chce mít domov, ten si obvykle musí koupit svoji nemovitost. Protože ne každému je přáno, aby ji od někoho získal. A k tomu je třeba moře peněz.

Interiér jako ze škatulky – Je lepší využít architekta nebo se pustit do vybavení interiéru bez něj?

Stavíte nový dům nebo vybavujete od základů svůj nový byt? Dokonalý interiér si přeje jistě každý z nás, jak toho ale dosáhnout? Nechte se inspirovat.

Interiér jako ze škatulky – Je lepší využít architekta nebo se pustit do vybavení interiéru bez něj?

Každý sní o dokonale vyšperkovaném interiéru, který vypadá jako ty z katalogů. Jenže dosáhnout toho, není úplně snadné. Když už se pouštíme do stavby nového domu, kupujeme nový byt nebo jej celý opravujeme, můžeme se pustit do změn od základů a tak si vybavit i zcela nový a moderní interiér podle svých představ. Nastává otázka, zda to zvládnout bez pomoci nebo si naopak nechat poradit a pomoct. Přece jen, když chceme, aby bylo něco dokonalé, měli bychom si na tom dát záležet. Během vybavování domácnosti se však často dopouštíme řady chyb. Těch se můžeme s architektem vyhnout.

pexels-photo-323780

Ano nebo ne?

Bytový architekt Bydesign přemění každý interiér na místo, ve kterém se vám bude dokonale bydlet a to bez ohledu na to, co se vám líbí nebo jaké máte požadavky. Každý dobrý architekt se zajímá o svého klienta a navrhuje domov přesně pro něj, takže s ním můžete zrealizovat všechny své sny, navíc jako odborník dokáže každý prostor a každou jednu místnost vnímat úplně jinak. Najde tak slabiny i přednosti daného prostoru a ukáže vám, jak toho využít. Například v malých prostorech dokáže využít opravdu každého volného milimetru, poradí a navrhne řešení. Včetně toho, že poradí s nábytkem, materiály i barvami přesně tak, aby všechno dokonale ladilo k sobě a nic nepůsobilo rušivě.

pexels-photo-268362

Architekti určitě nejsou pro každého, ale mají jisté výhody, kterých se dá využít. Důležité je oslovit je včas a to v samém počátku stavění či rekonstrukce. Mnohdy se díky odborné pomoci můžeme vyvarovat značných a nevratných chyb, které nás mohou stát ještě i peníze. Naopak můžeme právě díky architektovi hodně ušetřit a to nejen peníze ale i čas a spousty starostí.

Když do toho jdeme sami

Pokud se do vybavování interiéru chcete přece jen pustit bez pomoci, rozmyslete si přesně všechny své kroky. Je důležité vědět, co byste chtěli doma mít a co by kde také mělo být. Pak vezměte do rukou metr a měřte o sto šest, abyste mohli pořídit nábytek v takové velikosti, jaké potřebujete. Doma budete hlavně vy a vaše rodina a jen vy byste tam měli být spokojení. Pozor však na přemíru nejrůznějších vzorů, věci z mnoha různých materiálů a vždy dbejte na to, aby interiér působil vzdušně a elegantně.

Přeplácaný interiér totiž nikdy nepůsobí příjemným dojmem. A vnímat to budete vy i příchozí návštěvy.